دوشنبه
۱۲:۱۵
۲۲ دی ۱۳۹۹
1085259
منبع: ابنا

اسامی فیلم های پذیرفته شده در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد

۶۲ فیلم از بین آثار متقاضی (حدود ۵۷ درصد آثار) واجد شرایط شرکت در جشنواره سی و نهم شناخته شدند.

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ اسامی ۶۲ فیلم بلند سینمایی حائز شرایط شرکت در بخش "سودای سیمرغ" و "فیلم مستند" سی و نهمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد.

دبیرخانه جشنواره سی و نهم طی روز‌های گذشته به بررسی ۱۱۰ فیلم ثبت‌نام شده و ارزیابی فرم‌های ثبت‌نام از نظر تطابق با آیین‌نامه جشنواره پرداخت.

بر این اساس، فرم‌های متقاضیان شرکت در این دوره جشنواره از نظر سال تولید، دارا بودن پروانه ساخت سینمایی، ارائه نشدن فیلم در دوره گذشته جشنواره و... مورد بررسی قرار گرفتند و در نهایت ۶۲ فیلم از بین آثار متقاضی (حدود ۵۷ درصد آثار) واجد شرایط شرکت در جشنواره سی و نهم شناخته شدند.

وضعیت پروانه نمایش فیلم‌های این دوره نیز در این فهرست مشخص شده که در این بین ۱۴ فیلم تاکنون پروانه نمایش صادر شده و ۴۸ فیلم در دست بررسی شورای پروانه نمایش فیلم‌های سینمایی قرار دارد.

قابل ذکر است که طی روز‌های گذشته، از بین فیلم‌های متقاضی شرکت در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر، ۵ فیلم روشنایی (کامشاد کوشان)، ترانه‌های پدری (محمد بصیری)، بانک‌زده‌ها (جواد اردکانی)، موافقت اصولی (امیر پورکیان)، کوسه (علی عطشانی) به علت مسائل فنی و آماده نبودن از شرکت در جشنواره انصراف دادند.

* فیلم های پذیرفته شده در بخش سینمای ایران (سودای سیمرغ):

آفتاب نیمه ‌شب (شهریار بحرانی)
آهنگ دو نفره (آرزو ارزانش)
آهو (هوشنگ گلمکانی)
ابلق (نرگس آبیار)
اتومبیل (علی میری رامشه)
بابا سیبیلو (ادوین جاچیکیان)
بام بالا (سید جمال سیدحاتمی)
بچه گرگ‌های دره سیب (فریدون نجفی)
بچه‌های طوفان (صادق صادق‌دقیقی)
بدون همه چیز (محسن قرایی)
برای مرجان (حمید زرگرنژاد)
بعد از اتفاق (پوریا حیدری اوره)
بی‌آبان (مهرداد کوروش‌نیا)
پسر دلفینی (محمد خیراندیش) (انیمیشن)
تارا (کاوه قهرمان)
تروا (محمد علیزاده)
تک‌تیرانداز (علی غفاری)
تی تی (آیدا پناهنده)
چپ راست (حامد محمدی)
حرف آخر (ابراهیم شفیعی)
حکم تجدیدنظر (محمدامین کریم‌پور)
خانه ماهرخ (شهرام ابراهیمی)
خط فرضی (فرنوش صمدی)
خورشید آن ماه (ستاره اسکندری)
راند چهارم (علیرضا امینی)
رمانتیسم عماد و طوبا (کاوه صباغ‌زاده)
روز ششم (حجت قاسم‌زاده اصل)
روزی روزگاری آبادان (حمیدرضا آذرنگ)
روشن (روح‌الله حجازی)
زالاوا (ارسلان امیری)
زد و بند (داوود نوروزی)
سایه زندگی (حمید خیرالدین)
ستاره بازی (هاتف علیمردانی)
سلفی با رستم (حسین قناعت)
سه روز و سه قتل (مسعود امینی تیرانی)
سیاه باز (حمید همتی)
شاه‌ماهی (نادر مقدس)
شهربانو (مریم بحرالعلومی)
شیرجه بزرگ (کریم لک‌زاده)
شیشلیک (محمدحسین مهدویان)
صحنه‌زنی (علیرضا صمدی)
طبقه یک و نیم (نوید اسماعیلی)
طلاخون (ابراهیم شیبانی)
عروس خیابان فرشته (مهدی خسروی)
غیبت موجه (عباس رافعی)
قاتل و وحشی (حمید نعمت‌الله)
کارو (احمد مرادپور)
گل به خودی (احمد تجری)
گیج‌گاه (عادل تبریزی)
لاک‌پشت و حلزون (رضا حماسی)
لب خط (علی جبارزاده)
لیپار (حسین ریگی)
مامان (آرش انیسی)
مصلحت نظام (حسین دارابی)
منصور (سیاوش سرمدی)
مهران (رقیه توکلی)
نارگیل (سید داوود اطیابی)
نیلگون (حسین سهیلی‌زاده)
هرماس (مهدی صاحبی)
ورود و خروج ممنوع (امید آقایی)
یدو (مهدی جعفری)
یقه سفیدها (شهرام مسلخی)

* فیلم های پذیرفته شده در بخش مستند:

آنجا سپیده‌دم (محسن جهانی و هاشم مسعودی)
آینه‌دار (پویان کاظمی)
انیمیشن ایرانی (مهرداد شیخان)
ایاقچی (محمدحسن دامن زن)
ایساتیس (علیرضا دهقان)
برادرم نادعلی (علی تک روستا)
جاهای خالی پر شود (عطیه زارع آرندی)
جزیره ماهی (رضا اعظمیان)
چشم ایرانی (ساسان فلاح‌فر)
خانه (افسانه سالاری)
داغ قره‌باغ (سینا حسین‌پور اصل)
در لباس سربازی (مهدی نقویان)
دستمال سرخ‌ها (حنظله تاج‌الدینی)
رویاهای خالکوبی شده (مهدی گنجی)
ساکنین طبقه بالای لاله‌زار (فریبا رییسی)
قمار (سید محمدمهدی دزفولی)
کمیته (عبدالحسین بدرلو)
گزارش رمادی (علی‌محمد ذوالفقاری)
محسن ژاپنی (وحید فرجی)
مرگ پشت دیوارهای سبز (مهدی زمان‌پور کیاسری)
ناخدا دریایی (مازیار مشتاق گوهری)
هجده هزارپا (مهدی شاهمحمدی)
بیست و دو، بیست و دو (فرود عوض‌پور)
پسقله (مجید شیدا)
تنگنای (جواد یقموری و مهدی امینی)
دیوانگی (صدرا علبیک)
روزگار بلور (امیر فرض‌الهی)
زیر این چتر باران می‌بارد (کتایون جهانگیری)
سینما رکس (میترا مهتریان و صادق دهقان)
فراموشخانه (سهند سرحدی و سید فرهاد قدسی)
کودتای ۵۳ (تقی امیرانی)

………………….
پایان پیام/ 218-101